Jak pogodzić się z nieodwzajemnioną miłością?

Jak pogodzić się z kolejną nieodwzajemnioną miłością? Jakreagować, gdy co miesiąc tą osobę widzimy w pracy? Dla mnie to jest męka. Jak reagować, gdy ta osoba mnie nienawidzi i oskarża o stalking? Mimo to trzeba ją obsłużyć. Jak mu dać do zrozumienia, że mnie krzywdzi swoją miłością do innej kobiety zamiast do mnie? Dlaczego rozwiódł się dla innej po 2 mc, ale dla mnie po roku znajomości nie? Dlaczego kłamał, że mu się podobam, skoro tak nie było? Pracuję w biurze rachunkowym i muszę go znosić.

Co do reakcji na oskarżenia o stalking, o męczenie się itd - polecam podchodzić do ów człowieka jak do każdego innego klienta. Bez emocji i bez nadmiernych oczekiwań wobec niego. Jeżeli za każdym razem, gdy się widzicie pani robi mu wyrzuty, tudzież od razu przywołuje do głowy wyrzuty wobec niego - nie dziwne, że trudno Pani pogodzić się z sytuacją. Uważam, że "dawanie do zrozumienia, że..." powinna Pani ograniczyć do zera. Jak rozumiem z opisanej sytuacji człowiek wobec którego żywi Pani uczucia wyraźnie się określił w stosunku do możliwej bądź niemożliwej dalszej, bliższej relacji z panią. Rzeczywiscie jeśli będzie Pani za każdym razem chciała mu coś "wytłumaczyć" sytuacja stanie się bardzo trudna dla was obojga, a do tego może nieść negatywne skutki nie tylko natury emocjonalnej, ale i prawnej (skoro pojawiają się zarzuty o stalking). Pozdrawiam.

Uważam, że dobrze by było, jeśli rozważy Pani nad terapią indywidualną. W jej trakcie będzie mogła Pani zastanowić się nad przyczyną wybierania obiektów, które nie odwzajemniają Pani uczuć a czuje się przez nie Pani zwodzona.
Do miłości nie można nikogo zmusić, aby związek był szczęśliwy to muszą być zaangażowane w jego budowę dwie osoby.