Jak pokonać dolegliwości związane z depresją?

Proszę mi pomóc. Choruję na depresję już ponad 4 lata. Robiłam wszystkie badania i nic nie wykazało. Powiedzieli, że to są przyczyny depresji. Co mam robić? Jak je pokonać? Jak przywrócić sobie zdrowie? Nie mam siły, szybko się męczę, mam duszności, wszystko mnie boli, serce mnie kłuje, boję się, że będę mieć zawał, że pojadę do szpitala i będę tam cierpieć. Proszę o radę, co mam mysleć o tym wszystkim. Przychodzą mi myśli do głowy, że ta choroba i te wszystkie moje bóle to kara za moje grzechy, że Bóg mi to dał. Dlaczego to mocno siedzi w mojej głowie, że tak jest naprawdę, że Bóg tak chce? Choćbym chciała myśleć inaczej, to nie mogę, bo to tkwi głęboko w mojej psychice. Ale dlaczego? Proszę o pomoc i dziękuję bardzo za informacje mi udzielone.

KOBIETA ponad rok temu

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

Witam!

Opisane przez Panią objawy wskazują na zaburzenie na tle lękowym. Nie wiem, na jakiej podstawie została zdiagnozowana u Pani depresja, może nie opisała Pani wszystkich objawów?

Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek leczenia, należy postawić właściwą diagnozę. Z opisu wnioskuję, że nie została Pani ostatecznie zdiagnozowana. Sugerowałabym, aby umówiła się Pani na wizytę u psychoterapeuty, który przeprowadzi z Panią szczegółowy wywiad. Podstawą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia. Również w leczeniu depresji odgrywa ona bardzo znaczącą rolę.

Proszę nie zwlekać z umówieniem wizyty. Z listu wynika, że objawy już utrudniają Pani funkcjonowanie, a mogą się jeszcze bardziej nasilić.

Pozdrawiam.

Psycholog, seksuolog oraz mediator i negocjator.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy