Jak pokonać lęk przed wizytą u psychologa?

Witam. Jak pokonać lęk przed wizytą u psychologa?

Witam,

Wizyta u psychologa dla niektórych osób może być bardzo stresująca. W końcu przychodzimy do kogoś, przed kim chcemy się zwierzyć, poradzić.
Może warto aby Pan zastanowił się czemu boi się Pan tej wizyty, co jest tego przyczyną?
Psycholog nie zajmuje się ocenianiem ludzi w kategoriach biały-czarny.
Jest specjalistą od psychiki i może warto się na tym skupić?

Nowe sytuacje u bardzo wielu osób, nie zależnie wieku, wzbudzają lęk. Proszę się skoncentrować na tym co może Pan zyskać dla siebie po spotkaniu. Każdy psycholog jest przygotowany na to, że osoby, które przychodzą po wsparcie, bardzo często przezywają duży trud zanim zgłoszą się na wizytę. Ja często słyszę od pacjentów, iż zanim zadzwonią przez parę tygodni, a nawet miesięcy odkładają moment zadzwonienia i umówienia się. Powodzianie