Jak pokonać lęki i strach?

Witam. Mieszkam sama w dwupiętrowym domku rodzinnym. Mieszkania sa jednak osobne, na dole mieszka ciocia z wujkiem i dziećmi. Od jakiegoś czasu boje sie panicznie zasnąć. Nasłuchuje czy ktoś wchodzi do mieszkania, gdy tylko cos zaskrzypi od razu otwieram oczy i serca mi bije wcześniej. Zamek mam zamknięty na wszystkie spusty a drzwi od pokoju zasunięte komoda. Jednak i tak mie czuje sie bezpiecznie i problemy ze snem.. nie boje sie ze ktoś mnie okradnie s zrobi krzywdę..wiem ze to absurdaln

Witam Panią
Żeby skutecznie Pani pomóc, należy przyjrzeć się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia,
które doprowadziły do opisanych lęków, dotrzeć do źródła
problemu, rozpoznać przyczynę psychicznych uwarunkowań
związanych z przymusem wykonywania wspomnianych przez Panią
czynności i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać spokój i równowagę wewnętrzną.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień dobry. Pani opis wskazuje na wyraźnie podniesiony poziom lęku, prawdopodobnie najbardziej jest to widoczne wieczorem (co jest dość typowym objawem w takich przypadkach) stąd może Pani nie być świadoma tego faktu w pozostałym czasie dobry. Przyczyny podobnych stanów są kwestią indywidualną i ich ustalenie wymaga bezpośredniej konsultacji z psychologiem lub psychoterapeutą. Proszę podjąć takie kroki, bo istnieją skuteczne metody opanowania lęku. Pozwoli to Pani odzyskać równowagę. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

Witam serdecznie,

To musi być trudne mieszkać samej w tak dużym domu (poza ciocią i wujkiem). Wspomniała Pani o licznych lękach i problemach ze snem, które są uciążliwe i niepokojące na tyle, że postanowiła Pani poszukać pomocy.
Rozumiem, że jest Pani obecnie w takiej sytuacji, która powoduje obawy i sprawia, że nie czuje się Pani ani komfortowo ani bezpiecznie w miejscu, w którym Pani mieszka. Zapewne zdarzyło się coś, co wzmaga te odczucia. Nie znam Pani sytuacji w pełni, więc to jedynie moje przypuszczenia. Zaznaczyła Pani również, że obecny niepokój jest "absurdalny", więc zdaje sobie Pani sprawę z tego, że coś się dzieje.
Warto, by zgłosiła się Pani do psychoterapeuty. Rozmowa ze specjalistą pozwoli zlokalizować źródło lęków i przeżywanych trudności oraz pomoże Pani uporać się z nimi i powrócić do równowagi życiowej.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Witam, aby poznać przyczynę pojawienia się lęków, porozmawiać więcej na ten temat i dostosować formę pomocy proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, lekarzem psychiatrą. Przesyłam link do strony gdzie znajdzie Pani placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/
Pozdrawiam serdecznie