Jak pokonać paniczny lęk przed lekarzem u 16-miesięcznego dziecka?

Moje 16 miesieczne dziecko panicznie boi sie lekarza. Krzyczy i wymiotuje w gabinecie. Kazda wizyta to koszmar. Co mam robic?

Witam,
Może to być reakcja na nową sytuację, albo lekarz kojarzy mu się ze szczepionką, która boli i straszy dziecko w pewien sposób. Jeżeli zachowania nie miną, warto udać się na konsultacje do psychologa dziecięcego, być może to nieadekwatny lęk.
Pozdrawiam,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA