Jak pokonać trądzik?

Witam :) Mam problem z trądzikiem. Nie wiem jak mam się go pozbyć. Walczę z nim już trochę lat i nie widać żadnych rezultatów. Używam różnych środków na trądzik, jakie przepisał mi dermatolog, a to jednak nie skutkuje. Proszę o jakąś rade. Pozdrawiam. PS. Zapomniałam dodać, że mam 19 lat.

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Dieta oparta na wymiennikach węglowodanowych

Obejrzyj film i dowiedz się, na czym polega dieta oparta na wymiennikach węglowodanowych. Na ten temat wypowiada się ekspert - diabetolog dr Agnieszka Tiuryn-Petrulewicz.

Dzień dobry,

Nie napisała Pani nic na temat dotychczasowego leczenia... Istnieje wiele zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które świetnie radzą sobie z problemem jakim jest trądzik. Są to zabiegu przeciwbakteryjne, hamujące nadmierne wydzielanie sebum a co za tym idzie ograniczające powstawanie nowych zmian. Podstawą do wykonania jakiegokolwiek zabiegu jest bezpośrednia, wcześniejsza konsultacja z lekarzem oraz przeprowadzenie rzetelnego wywiadu.

Pozdrawiam serdecznie

0

Witam,
Główną przyczyną powstawania trądziku jest blokowanie porów przez martwe komórki skóry, czemu możemy zapobiegać stosując odpowiednią dietę. Bardzo ważne jest utrzymanie dostatecznego nawodnienia organizmu. Zaleca się wypijać około 1,5-2l wody/dzień. Dobrze nawilżona skóra ma dużo mniejszą skłonność do odkładania martwych komórek na swojej powierzchni. W jadłospisie należy ograniczyć ostre przyprawy, tłuszcze zwierzęce oraz cukier. Zaostrzeniu trądziku sprzyja również dieta bogata w mleko, sery (zwłaszcza dojrzewające) i inne produkty mleczne. Ograniczeniu powinny ulec wypieki z mąki pszennej. Warto mąkę białą zamienić na żytnią razową. Dieta powinna być bogata w cynk(wspomaga gojenie się wyprysków) oraz selen (zmniejsza zaczerwienienia skóry).
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty