Jak pokonać wstyd i lęk związane z niską samooceną?

jak pokonać wstyd i lęk, jeżeli mimo tego że jestem wykształcony nie jestem atrakcyjny mam pracuję fizycznie mam małe zarobki i nie jestem przystojny, mimo walki z tym mimo ogłoszen na portalach randkowych efekt jest zaden, wiec juz niema ratunku prawda?

Dzień dobry,

Jeżeli chce Pan przyjrzeć się i zmienić istniejące trudności to namawiam na osobisty kontakt z psychoterapeutą (lub psychologiem). Pomoc może Pan uzyskać w ośrodkach, w których stosowana jest psychoterapia (np.: Poradnia Psychologiczna / Poradnia Zdrowia Psychicznego - w ramach NFZ; lub prywatnie).

Zawsze jest ratunek, proszę się nie poddawać! Kobiety lubią także i "przystojnych inaczej", jeśli mężczyzna jest dowcipny albo opiekuńczy czy dobry po prostu. Na portalach randkowych głównie "sprzedaje się" wygląd, więc łatwiej mają ci piękni. Myślę, że zamiast poszukiwania kobiety przez internet warto byłoby wybrać się do psychologa i uporać z własnymi kompleksami. Pozdrawiam i życzę powodzenia!