Jak pomóc 27-latce z fobią społeczną?

Kobieta 27lat, uzalezniona ode mnie I od rodziny.Nie pracujaca od wielu lat,fobia spoleczna, nieumiejetnosc rozmowy, spostrzegawczosci,orientacji w terenie.Patrzy na ludzi takim tepym wzrokiem,unika ich,wszyscy juz o niej mowia, ze jest psychiczna.Jak jej pomoc?Wszystko robie ja,gotuje,piore,ona niemoze wstac z lozka,mowi o smierci,wspomina ze cos niefunkcjonuje jej w glowie,czuje sie roslinka.Nigdzie sama od 5 lat nie wychodzi,do wszystkiego musze ja zmuszac,gdybyla sama pija na umor,polykala tabletki.

Dzień dobry,

Może Pan pomóc, proponując wizytę u lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty, którzy odpowiednio do rozpoznania, zaproponują leczenie.