Jak pomóc 4-letniej córce, aby jadła i nie była agresywna?

Moja czteroletnia córeczka jest bardzo chuda, bo nic nie chce jeść. Przez zazdrość o swojego nowego braciszka zrobiła się bardzo nerwowa: pluje, bije, nie słucha, bije rękami po twardych rzeczach, zrobiła sie agresywna. W jaki sposób ją przyciągnąć do siebie, aby była jak dawniej, przed narodzeniem braciszka, który ma teraz 5 miesięcy?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Pojawienie się  brata to niewątpliwie duża zmiana w życiu córeczki. Dziecko ma prawo do okazywania nawet tak skrajnych emocji, choć oczywiście powinno się je kontrolować, aby ostatecznie całkowicie wygasły. Najważniejsze w tej chwili to okazywać córce dużo uwagi i zrozumienia. Proszę, abyście Państwo, jako rodzice udali się do psychologa, który wyjaśni mechanizm zachowania się córeczki i wskaże możliwe rozwiązanie w tej sytuacji.

Pozdrawiam!