Jak pomóc bliskiej osobie po zabiegu na wątrobie?

Jak opiekować się chorym po zabiegu "zalania"chorej wątroby przez pachwine?Mama miała zabieg 3tygodnie temu.Od tej pory wypije tylko odżywkę dla chorych i flizanke zupy.Jest coraz slabsza mecza ja częste wyproznienia.Guz jest wysokodojrzewajacy nieoperacyjny.1/3watroby jest wolna od guza.Nie wiem gdzie się zwrócić o pomoc.Jesteśmy z Poznania .Proszę o wskazówkę jak mogę ulżyć. Co robić?

Lek. Paweł Szadkowski

Żeby móc odpowiedzieć pani na pytanie konieczna jest dokładna ocena stanu klinicznego pacjenta oraz jego historii choroby. Najlepiej jeśli skonsultują się państwo z onkologiem i/lub lekarzem prowadzącym w celu uzyskania najlepszych zaleceń co do dalszego leczenia.