Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pomóc bratu, który jest alkoholikiem?

Mój brat jest alkoholikem. On sam się do tego przyznaje ale mowi, że nie chce tego zmieniać i że nie będzie chodził na AA bo nie będzie słuchał opowiadań innych jak się stoczyli bo wystarczą mu jego smuty. I że on wie to wszystko. Ale czasem, raz na rok przyzna że jest źle i wtedy boje się że sobie coś kiedyś zrobi. Tnie sie już od lat. Kiedyś był taki mądry facet! I jak takiemu pomóc? Mieszkamy w anglii. Powinnam ja pujść na AA? Jego pomagaczem już przestałam być..... Może dalej jestem?
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Jak zachować dobre wrażenie zrywając?

Dzień dobry,

AA jest grupą samopomocową, natomiast można zaproponować bratu leczenie w profesjonalnym ośrodku. W polskich realiach jest to Poradnia Leczenia Uzależnień, oddział detoksykacyjny (w szp.psychiatrycznym) - proszę szukać czegoś analogicznego w Anglii. A przede wszystkim, brat powinien zostać zdiagnozowany przez lekarza psychiatrę.

0

Dzień dobry!

Zarówno samookaleczanie się, jak i nadużywanie alkoholu jest bardzo poważnym sygnałem. Brat powinien zgłosić się np. do Ośrodka Terapii Uzależnień (możliwa jest także terapia indywidualna, nie tylko grupowa), Centrum Interwencji Kryzysowej czy Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy