Jak pomóc byłej dziewczynie w depresji po rozstaniu?

zmagam się bardzo trudnym problemem, ponad miesiąc temu straciłem dziewczynę, obraziłem ją słowami i straciła do mnie zaufanie, po 2 tygodniach rozstała się ze mną.. potem zacząłem wypominać jej błędy i doprowadziłem do depresji po rozstaniu, chce mi wybaczyć ale cięzko jej zapomnieć o tych słowach. Martwi mnie że zaniżyła swoją samoocenę i krytykuje się cały czas.. Chce jej pomóc jako były chłopak,ale także zeby dała mi szansę, Jak mogę jej pomóc?tylko ja mogę jej pomó,rodzinę nie można liczyć

Witam. To bardzo miłe z Pana strony ze chce Pan Jej pomóc, ale wręcz też zaskakujące, ze Pan tak się przejmuje żeby nie było, że ppotem Pan będzie przybity. Czas robi swoje, jak będzie chciała i będzie otwarta, to wspólne rozmowy pomogą.
Magdalena Brabec

Witam. Umiejętność posługiwania się słowami jest ważną umiejętnością komunikacyjną we wszystkich kontaktach społecznych. Pisze Pan, że chce pomóc byłej dziewczynie, także dlatego, żeby związek Wasz mógł dalej trwać. Pisze Pan też, że dziewczyna nie uzyskuje wsparcia od swojej rodziny. Niewykluczone, że sytuacja rodzinna powoduje w niej negatywne emocje i myśli. Myślę, że Wam obojgu może przynieść korzyści spotkanie ze specjalistą psychologiem. Gdyby chciał Pan skontaktować się ze mną telefonicznie: kom 698661921

To, co dzieje się z Pana partnerką raczej nie jest wyłącznie bezpośrednim efektem tego, co zaszło między Wami dwojgiem, jej problem też może mieć nieco głębszą naturę, więc jeśli prawdziwie chce Pan jej pomóc, to być może powinien spróbować Pan przekonać ją do wizyty u psychoterapeuty. Nie byłoby głupim pomysłem pójść też wspólnie do terapeuty zajmującego się problemami par, gdyby też Pana partnerka wyraziła takie życzenie. kiedy będziecie oboje gotowi porozmawiać z sobą o zaistniałej między Wami sytuacji mógłby Pan spróbować zadośćuczynić krzywdzie, jaką jej Pan wyrządził, choć trudno powiedzieć teraz, co i w jakim stopniu powinno być tym zadośćuczynieniem. Myślę, że warto też, aby Pan zastanowił się nad swoimi emocjami w tym związku, czy rzeczy, które Pan powiedział partnerce są dla Pana ważne i czy nie potrzebuje Pan również czegoś z jej strony. Tak czy inaczej rozwiązanie Państwa problemu nie będzie szybkie i proste.

Może się mylę, ale to może Pan powinien skorzystać z pomocy psychologicznej. Z wypowiedzi nie wynika jasno komu rzeczywiście chce Pan pomóc sobie czy byłej partnerce. Problem obniżonej samooceny oraz poczucia wartości wcale nie musi oznaczać depresji. Problemem natomiast są. Pana wcześniejsze wobec reakcje wobec dziewczyny.