Jak pomóc chłopakowi uzależnionemu od heroiny?

moj chlopak jest uzalezniony od heroiny,wczesniej ja palil, obiecywal , ze przestanie.myslalam , ze juz tego nie robi, ale dzisiaj znalazlam caly sprzet ze strzykawkami, metalami , iglami mial tego 2 torby w jednej bylo wszystko zurzyte w drugiej dopiero polowa, wszystko mu wyrzucilam , ale wiem , ze to nic nie da, jak moge pomoc mu wyjsc z nalogu? on pije codziennie metadon, ale do tego bierze wiec co z tego syropu, prosze o pomoc, jestem w ciazy, rodze za 2 miesiace a on dalej sie nie wyleczyl
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie jesteśmy w stanie zmusić Pani partnera do odstawienia używek. Jedynie On sam może się na to zdecydować. W zaistniałej sytuacji wskazane było by leczenie w ośrodku zamkniętym pod kontrolą lekarską. Ja wiem, że to może groźnie brzmi ale to jedyna szansa by pomóc Pani partnerowi.