Jak pomóc chłopakowi walczyć z uzależnieniem od pornografii?

Mój chłopak powiedział mi że jest uzależniony od pornografii. Nie masturbuje się przy tym, ogląda filmy, czasami dochodzi do orgazmu (nie dotykając się!) Powiedział mi o tym, bo zdał sobie ostatnio sprawe, że ma z tym problem i nie chce mnie krzywdzić. Jak mogę mu pomóc w tym uzależnieniu? (Nasze życie seksualne jest udane i pod żadnym względem on nie twierdzi, że mu nie wystarczam, przestał się masturbować kiedy zaczęliśmy być razem- 2,5 roku temu)

Dzień dobry!

Partner powinien zgłosić się do seksuologa w swojej okolicy, np. w Poradni Zdrowia Psychicznego, Ośrodku Terapii Uzależnień czy Poradni Seksuologicznej.

Pozdrawiam!