Jak pomóc chłopcu 15-letniemu w stanach lękowych?

Jak pomóc chlopcu 15lat w stanach lekowych. Chlopieczuje się w szkole jak więzień, mowi że jest za stary do swoich rowiesnikow, nie może się skupic na lekcjach,ponieważ inni dokuczja. Wychodzi do szkoly jak na skazanie. Jest już pod opieką pedagog szkolnej ponieważ znecano się nad nim .

Dzień dobry
Z Pani wypowiedzi wynika, że pomimo informacji jaką otrzymała szkoła o znęcaniu się nad dzieckiem, szkoła nie wiele zrobiła z tym faktem. Jeżeli problem leży w stosunkach z klasą, powinien zostać zobligowany nauczyciel/wychowawca do przeprowadzenia rozmowy z uczniami na temat zachowania dzieci w stosunku do kolegów. oczywiście nie powinny być to zajęcia przeprowadzone personalnie tj, "dlaczego nie wolno dokuczać Jasiowi", ale w formie ogólnej "dlaczego nie wolno dokuczać innym". Dopóki nie zmieni się klimat w klasie i syn nie zostanie zaakceptowany jako pełnowartościowy uczestnik zajęć trudno będzie coś zmienić.
Zajęcia takie powinny również trafić do rodziców, aby oni również zostali skonfrontowani z tym co się dzieje w szkole.
Z drugiej strony dobrze byłoby gdyby syn mógł otrzymać wsparcie psychologa, który pomoże zbudować mu poczucie własnej wartości i popracować nad pewnością siebie. Choć bez spełnienia warunku przywrócenia zdrowych relacji w klasie będzie to raczej niemożliwe.
Oczywiście również w rodzicach dziecko powinno mieć wsparcie i zrozumienie. Należy szczerze i otwarcie rozmawiać z dzieckiem, a przede wszystkim okazywać mu szacunek i akceptacje, nawet jeśli niektóre problemy wydawać nam się będą mocno przesadzone.
Istnieje też możliwość ubiegania się o lekcje indywidualne, z jednej strony usunie to problem klasy, natomiast utrzyma problem osobowościowy dziecka, dlatego wtedy również konieczne jest kontynuowanie konsultacji z psychologiem bądź terapeutą.
serdecznie pozdrawiam
http://psychoterapia-krakow.net/

Dzień dobry.Chłopiec potrzebuje pomocy psychologa /regularna terapia/..Polecam specjalistę w rejonie, tj.z poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień Dobry!
Z tego co Pani pisze w szkole dochodzi do mobingu co powoduje stany lękowe u chłopca. Tu powinna być twarda reakcja ze strony szkoły na dręczenie i stanowcze doprowadzenie do zaniechania takich działań przez sprawców. Chłopiec powinien podjąć terapię bo pedagog szkolny to może być zbyt mało. Musi to być terapeuta. Jeśli lęki są silne to może należy posiłkować się psychiatrą i farmakoterapią.
Pozdrawiam
AM
www.pracowniaterapeutyczna.eu

Zachęcam do zapoznania się z artykułem:

http://www.dobrapolskaszkola.com/przemoc-wsrod-rowiesnikow-obserwujmy-uwaznie/