Jak pomóc córce, która jest poniżana przez chłopaka?

Od 5 lat mieszkam z synem 20 lat i.corka 18lat w niemczech. Moj Problem.polega na tym isz moja corka znalazla sobie chlopaka pochodzenia Tureckiego. On ja poniza nie ma szacunku do niej. Ona jest wiecznie przez niego.zaplakana. Co kolwiek.on karze ona to.robi. On mA wiecej do.gadania nisz ja. Corka nie da slowa na niego powiedziec. Jak moge jej pomoc. Ja tez mialam.zlego.partnera ktory mnie bil i.Nie szanowal.I Boje sie ze corke to samo.spotka Co.kiedys mnie.

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Być może córce przyda się terapia w związku z tym tematem. Co Pani może zrobić? Przede wszystkim szanować samą siebie i wymagać tego szacunku od niej i innych. Wtedy pokaże jej Pani, że bycie kobietą wcale nie znaczy być uległą. Córka może się jeszcze czegoś od Pani nauczyć.

Psychologia

W przypadku trudnych relacji między rodzicami a nastolatkami czasem działa stosowanie się według zasad przekory - to znaczy jeśli córka nie chce Pani słuchać gdy krytykuje Pani jej partnera, być może gdy przestanie go Pani krytykować i podkreślać jego wady przestanie być taki atrakcyjny również dla niej bo nie będzie już tym "zakazanym".
Córka jest na etapie wchodzenia w dorosłość i każda Pani nadmierna ingerencja w jej dorosłość, prawdopodobnie może być odbierana przez córkę jako atak na jej autonomie.
Być może gdy postara się Pani dostrzec zalety jej obecnego partnera ona dostrzeże jego wady.