Jak pomóc dziecku 3-letniemu z ostrą biegunką?

Witam. Moj dwuletni synek od 3 dni ma ostra biegunke. Bylismy wczoraj na ip zalecili nam orsalit i probiotyk. Dzis minela doba nie ma zadnej poprawy. Dziecko duzo pije jest pogodne niema zadnych innych obajowow. Dziecko sobie prutnie i juz pieluszka jest brudna. Pampersa trzeba zmieniac co pol godz. Nie ma sladow odwodnienia. Czy mam.ponownie udac sie na ip?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli lekarz IP nie stwierdził konieczności wdrożenia innego leczenie, czy konieczności hospitalizacji to należy dalej cierpliwie nawadniać dziecko i objawy powinny ustąpić w najbliższych dniach. Zaznaczę, że należy unikać stosowania leków zapierających ponieważ mogą one opóźnić zdrowienie w biegunkach infekcyjnych. Jeśli pojawiłyby się jakieś nowe lub niepokojące objawy (np. gorączka), albo stan dziecka nie poprawi się w najbliższych dniach to sugerowałbym udać się na wizytę do lekarza pediatry.