Jak pomóc dziecku autystycznemu, które mieszka za granicą?

Witam!

Niedawno dowiedziałam się, że u mojej kuzynki dziecka (4 latka) zdiagnozowano autyzm. Bardzo długo była z tym sama i na dzień dzisiejszy cała ta sytuacja ją przerosła. Mieszka w Nowym Jorku, mała spotyka się z tamtejszymi terapeutami, ale z tego co widzę, mojej kuzynce przydałaby się pomoc specjalisty. Kogoś, kto mógłby wesprzeć ją, może jakaś terapia dla rodzin. Bardzo proszę o informację odnośnie do adresów stowarzyszeń działających na terenie USA, a dokładnie Nowego Jorku lub o adresy polskich specjalistów za granicą, którzy mogliby pomóc. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam serdecznie!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam;)

Zachęcam do skorzystania ze strony ww.autism.com, na której znajdzie Pani pomoc:)

Na stronie jest wiele odnośników dotyczących tego gdzie szukać w USA pomocy, jak działa grupa wsparcia dla rodziców itd. Osobiście nie znam nikogo, kto prowadziłby terapię i diagnozę dzieci z autyzmem w Nowym Jorku, ale postaram się znaleźć pomoc i na pewno dam znać;)

Pozdrawiam