Jak pomóc dziecku po operacji wycięcia migdałka?

Dzień Dobry jestem mamą 3 chłopców Krzysia prawie 4 letniego 9 letniego Kacperka i 7 letniego Jakuba ten mój najmłodszy Krzyś ma mieć jutro wycinany migdałek w DSK Lublin przy ul Chodźki pobyt ma być 1 dniowy bo wszystkie badania nie zbędne na tę okoliczność juz posiadam wykonałam w LUX MEDZIE mam pytanie co ja jako mama powinnam zrobić jak się zachować co ze sobą wziać dla siebie dla małego do szpitala co mu wolno a czego nie i jak postępować po operacji wc Krzysztofa aby mu nie zaszkodzić ?

Aleksander Ropielewski

Proszę wziąć przybory toaletowe do pielęgnacji syna i dla siebie. Przed operacją syn powinien być na czczo (jedynie odrobina wody, gdyby miał sucho w ustach). Dalsze postępowanie zależy od przebiegu operacji. Najpewniej syn będzie otrzymywał środki przeciwbólowe i przeciwzapalne i dietę złożoną z chłodnych produktów (lody jak najbardziej wskazane). Szczegółowych informacji udzieli Pani lekarz prowadzący.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Trzeba pamiętać, że dziecko musi być na czczo w dniu zabiegu. Po operacji zwykle dzieci są senne i płaczliwe, wynika to z faktu, że uczucie w ustach(gardle) nie należy do najprzyjemniejszych. Jeżeli będzie to zabieg w znieczuleniu ogólnym warto odczekać kilka godzin po zabiegu przed podażą jedzenia lub picia. Ewentualne jedzenie polecam aby było w formie płynnej ze względu na łatwość w połykaniu.