Jak pomóc dziecku z padaczką i zakrzepicą żył?

.Moj 15 letni syn miewa bardzo silne napady najprawdopodobniej padaczki .traci przytomnosc ,przestaje oddychac ,drgawki sa bardzo silne z trudem moga go utrzymac 4 dorosle osoby .Ratownicy medyczni podawaja podwojne dawki Relanium oraz Midanium.w czasie ataku syn staje sie bardzo agresywny.Prosze o porade gdzie moge zdiagnozowac syna .Obawiam sie o zycie syna gdyz choruje na zakrzepice zyl glebokich MUTACJA -LEDLA.Oraz krazenie oboczne zyly udowej i biodrowej.Prosz o pomoc

Syn wymaga diagnostyki i leczenia pod opieką HEMATOLOGA I NEUROLOGA
Czy jest nadwaga, żylaki, obrzęki?? Czy ktoś w Rodzinie ma podobne objawy
Badania układu KRZEPNIĘCIA, białko C i S.
Może być konieczne podawanie leków przeciwkrzepliwych i przecwpadaczkowych, na stałe
Ważne aby informować o OBU SCHORZENIACH,
Ma to zasadniczy wpływ na odpowiednni dobór leków !

Obecność mutacji czynnika Leiden nie stanowi przyczyny napadów padaczkowych.

Jej obecność wiąże się z między innymiz ryzykiem wystąpienia chorób naczyniowych o mechaniźmie zakrzepowym w tym udarów niedokrwiennych mózgu w bardzo niewielkim procencie( 4-8%).
Opis kliniczny incydentów budzi duży niepokój .Uważam ,że powinna Pani zgłosić się do specjalisty neurologa i opisać dokładnie przebieg incydentów( czas ich trwania,brak poprawy po standardowych środkach przeciwdrgawkowych,zachowanie pacjenta-agresja)
U młodzieży należy bacznie przyglądać się zdarzeniom z uwagi na możliwość występowania napadów psychogennych rzekomopadaczkowych,co nie wyklucza możliwości obecności napadów typowych dla padaczki również u tego samego pacjenta.Określony typ napadów wiąże się z charakterystyczną patologią ( zmianami ) w zapisie eeg.Czyli przy takiej morfologii napadów (bazuje na Pani opisie ) zmiany powinny być uogólnione.Sprawę rozstrzygnąć musi specjalista.,ktorego poza sprawami neurologicznymi poinformuje Pani o fakcie mutacji.u pacjenta w tym wieku.
W aspekcie mutacji i samego napadu jako zagrożenia zachowujemy spokój

Pozdrawiam