Jak pomóc koledze, który chce popełnić samobójstwo?

mój kolega chce popełnić samobójstwo z powodu długów jak moge mu pomóc

Dzień dobry,

Namówić na wizytę u lekarza psychiatry, a w sytuacji zagrożenia życia zadzwonić na pogotowie lub zawieźć kolegę do szpitala psychiatrycznego.

Witam. Powiedzieć, żeby poszedł do psychiatry. Długi-pieniądze nie mogą być ważniejsze od życia człowieka.
Magdalena Brabec

Witam Pana
najlepiej aby Pan zadzwonił na policję lub pogotowie i poinformował odpowiednie służby o zamiarze kolegi, mógłby też Pan zadzwonić do ośrodka interwencji kryzysowej i powiedzieć o sytuacji. Najlepiej żeby zrobił to Pan szybko i od razu.
Anna Suligowska