Jak pomóc mężowi alkoholikowi, aby przestał pić?

Dzien dory;Prosze mi poradzic ,co mam zrobic,moj maz jest alkoholikiem,pije codzienie,nawet przed praca,jak wsiada w samochod,jak mu zwracam uwage to zaprzecza,!jak mu pomoc,aby przestał pic!,obiecywanki,juz nie pomogaja,wszystkiego probowalal i bez skytku straszylam go ze odeje,ale on tego sie juz nie boi!.na terapie niechce isc ,bo twierdzi ze go to nie dotyczy!Prosze o pomoc!

Dzień dobry,

Proszę SAMEJ zgłosić się do Poradni Leczenia Uzależnień, w której również oferowana jest pomoc/wsparcie bliskim osobie uzależnionej.

Witam, poradnie leczenia uzależnień oferują specjalistyczną pomoc dla członków rodzin alkoholika. Jest to pomoc bezpłatna i dosyć skuteczna. Specjaliści dokładnie omówią z Panią zasady postępowania z alkoholikiem i przepracują metody radzenia sobie w sytuacji gdy mąż ignoruje Pani prośby. Spotkania z psychologiem wzmocnią Panią psychicznie i pomogą w zaistniałej sytuacji. Zachęcam.

Witam Panią,
Sytuacja jest trudna bo gdy w rodzinie jest osoba uzależniona od alkoholu bardzo silnie wpływa to na pozostałych. Natomiast decyzja o zaprzestaniu picia należy do męża, a on prawdopodobnie zaprzecza temu, że w ogóle ma jakiś problem. Może jeszcze nie dostrzegać konsekwencji swojego picia.
Myślę że najsensowniejsze co może Pani teraz zrobić to zadbać o siebie i poszukać pomocy psychologicznej. W poradniach uzależnień zwykle funkcjonują grupy dla osób, które żyją z alkoholikami. Może Pani też poszukać pomocy u psychoterapeuty.
Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Bukowska
http://www.psychologlublin24.pl/

Dzień dobry, jeżeli pani mąż nie chce się udać na terapię to nie może mu pani pomóc, zachęcam z kolei do zadbania o siebie - proszę się udać do Poradni Leczenia Uzależnień i poprosić o spotkanie z osobą pracującą z osobami współuzależnionymi. Pozdrawiam.