Jak pomóc mężowi, który choruje przez alkohol?

Witam, jak mam pomóc mężowi, który przez alkohol już nabawił się nadciśnienia, zapalenia trzustki, torbieli na trzustce (torbiel został wyleczono), cukrzycy 5 razy dziennie musi brać zastrzyki. Jak jest w cugu to raz weźmie insulin raz nie. Wczoraj miał cukier 486 jakoś go ubłagłam i na noc wziął insulinę. On ma dopiero 35 lat i już takie problemy zdrowotne. Mamy córkę 5 letnią, która płacze jak on jest pijany. O żadnych terapiach nie chce słyszeć, mówiłam że razem pójdziemy. Zabija siebie i nas

Dzień dobry,

W takiej sytuacji, najlepiej jeśli SAMA Pani uda się do Poradni Leczenia Uzależnień, gdzie uzyska stosowną pomoc.

Nie chce tutaj zabrzmieć kontrowersyjnie ale Pani zaangażowanie w leczenie konsekwencji zdrowotnych nadużywania alkoholu przez męża jest czymś co paradoksalnie utrzymuje jego nałóg.
Chroni go Pani przed konsekwencjami jego picia utrzymując go w nieprawdziwym przekonaniu, że jego organizm i umysł radzi sobie ze spożywanym przez niego alkoholem. Często pierwszym impulsem do podjęcia leczenia odwykowego są właśnie szkody w organizmie.

Pomóc Pani nie może, może Pani jedynie postawić granicę, aby chronić siebie i córkę. Proszę udać się do najbliższego ośrodka leczenia uzależniem, aby uzyskać pomoc oraz wsparcie psychiczne.