Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pomóc mężowi z depresją?

Witam! Mój mąż od kilku dni zachowuje się tak, jakby wszystko co robi i to, co go otacza, straciło sens.Widzi życie w ciemnych barwach, nie odzywa się, woli milczeć niż porozmawiać. Zamyka się w sobie, nic mu się nie chce, codziennie jest tak samo. Takie dni nachodzą go co jakiś czas, potem z nich wychodzi i powraca do codzienności, ale widzę, że ta codzienność nie cieszy go tak, jak kiedyś. Czuję, że oddala się ode mnie, mimo iż mówi, żebym się tym nie przejmowała, a ja tak nie potrafię. Widzę, że on nie może sobie poradzić z samym sobą, czasami mówi o życiu tak, jakby chciał, żeby się ono skończyło, bo jest dla niego bezsensowne. Ja każdego dnia przeżywam przez to ogromny stres, nerwicę - nie potrafię przez to normalnie funkcjonować, czuję jakby moja obecność jeszcze bardziej go wkurzała. Staram się, ale brakuje mi sił powoli. Pójście do lekarza raczej średnio wchodzi w grę, bo jest zbyt uparty, by powierzyć się komuś obcemu. A może właśnie to by mu pomogło? Co robić, bo coraz ciężej mi tak żyć? :(

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Witam Panią!

Na odległość nie mogę postawić diagnozy, ale objawy Pani męża mogą wskazywać na stany depresyjne. Sugerowałabym, aby Pani mąż udał się na wizytę do psychiatry i/lub psychoterapeuty. Skuteczne leczenie depresji powinno odbywać się dwutorowo, czyli za pomocą farmakoterapii i równolegle psychoterapii. Leczenie farmakologiczne daje poprawę dopiero po ok. 3 tygodniach od jego rozpoczęcia. Nieleczona depresja może prowadzić do niebezpiecznych konsekwencji, a bez specjalistycznej pomocy trudno liczyć na poprawę. Dlatego byłoby dobrze, gdyby udało się Pani namówić męża na wizytę u specjalisty w możliwie jak najszybszym terminie.

Pozdrawiam.

Psycholog, seksuolog oraz mediator i negocjator.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy