Jak pomóc młodej osobie z depresją?

Witam... Bardzo potrzebuję pomocy.. Jestem mamą 15latki. Od 2tygodni leczy się na depresję. To początek... Przyjmuje leki. W tym roku zaczęła naukę w szkole średniej, poszła tak gdzie nie chciała tak naprawdę bo nie został utworzony jej profil. Nie radzi sobie... Lekarz psychiatra i poradnia pedagogiczna zaproponowała zmianę z technikum do zawodówki. Córka lubi robić paznokcie i włosy. Po długim zastanowieniu zdecydowała się. Byłyśmy w nowej szkole. Zgodzili się ją przyjąć. Oczywiście powiedziałam o chorobie. Było wszystkiego załatwione wypisana za szkoły załatwione praktyki w salonie fryzjerskim. Powrót do szkoły nas załamał.. nagle pan dyrektor mówi... Że córka z tą chorobą nie przejdzie badań lekarskich.. to był cios... Dodam jeszcze że lekarz psychiatra nie widzi żadnych przeciwwskazań, salon chce ją u siebie.. poradni nie mówiła że nie można . Dziś mam córkę bez szkoły... Co my mamy robić.. to wygląda tak jakby dyrektor chciał się pozbyć problemu.

Nie rozumiem tej kwestii:"nagle pan dyrektor mówi... Że córka z tą chorobą nie przejdzie badań lekarskich..". No i czy jakikolwiek lekarz potwierdził tę sugestię dyrektowa? Czy psychiatra, o którym Pani wspomina jest tego samego zdania? Dyrektor nie może wypowiadać się w imieniu lekarza!