Jak pomóc mojemu chłopakowi?

Witam, mam na imię Ewa i mam 18 lat. Od 1,5 miesiąca chodziłam z chłopakiem. Wczoraj ze mną zerwał, a dzisiaj zaczął się ciąć. Co ja mam zrobić? Jakie kroki podjąć?

Mgr Joanna Żur-Teper

Witam,
możesz spróbować porozmawiać ze swoim byłym partnerem i namówić go na wizytę u psychologa lub psychiatry. Samookaleczenia mogą zagrażać zdrowiu, a nawet życiu chłopaka i nie należy tego lekceważyć, mogą również wskazywać na zaburzenia afektywne. Dlatego najlepszym wyjściem byłaby konsultacja ze specjalistą, pomoc można uzyskać w Poradni Zdrowia Psychicznego. Dobrym rozwiązaniem byłaby również rozmowa z rodzicami lub bliskim przyjacielem chłopaka, ważne jest to, żeby Twój były chłopak miał zaufanie do tej osoby. Wsparcie i pomoc bliskich osób jest bardzo ważna w takiej sytuacji zarówno dla Ciebie, jak i dla byłego chłopaka. Podziel się swoimi problemami i obawami z zaufaną osobą, nie powinnaś dźwigać sama takiego ciężaru.
Pozdrawiam serdecznie