Jak pomóc niedoszłemu samobójcy?

Witam niedawno moj znajomy probowal sie zabic skaczac przez okno na szczescie powstrzymali go koledzy. Lubie go kiedys bylismy przyjaciolmi jednak od jakiegos czasu nie mamy kontaktu. Chcialabym mu pomoc ale nie wiem jak. Pomozcie

Witam,
Może dobrze byłoby zaproponować znajomemu spotkanie z psychologiem, który spojrzy na problem z innej perspektywy. Jeśli państwo byliście przyjaciółmi, to pani jest za blisko, żeby obiektywnie zająć się jego sprawą. Najlepsza tutaj będzie rozmowa z kimś z zewnątrz.
Pozdrawiam

Witam serdecznie

Mimo najszczerszych chęci , może Pani próbować z nim rozmawiać, zapewnić, że ma wsparcie w Pani, ale najbardziej potrzebna jest w tak poważnej sytuacji pomoc profesjonalisty psychiatry , psychologa, udział w terapii i poradzenie sobie Pani znajomego dzięki szerokiej pomocy z jego problemami.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoterapeuta