Jak pomóc osobie będącej w ciągu alkoholowym?

Witam.Mam problem.Moja bliska osoba jest w ciągu alkocholowym 2msce.Jak ją z tego wyciągnąć w domu, domowym sposobem . mało je, często śpi i 4/6kieliszków wódki przynosi ulgę tej osobie.Wiecej nie daje jej żeby się nie piła tylko jakoś funkcjonowała. Daję witaminy, magnez i zmuszam do jedzenia.czy poprostu kategorycznie niedać alkocholu-Automatycznie odstawić? Czy stopniowo co kilka godzin 100gr wódki i zmuszać do zjedzenia czegoś i witamin.Jak to przerwać unikając lekarza. Tabletki uspokajajace

Witam,

Z tego co Pan pisze, to sytuacja jest poważna. Nie da się uniknąć lekarza i leczenia odwykowego. Mieszanie leków/tabletek uspokajających z alkoholem to bardzo zły pomysł, który może mieć dramatyczne konsekwencje. Proszę poprosić o pomoc w najbliższym ośrodku leczenia uzależnień, alkoholizm jest zaburzeniem, które się leczy i wymaga pomocy różnych specjalistów, na to nie pomogą "domowe sposoby". Dobrze by było gdyby Pan również pomyślał o sobie i jako osoba współuzależniona poszukał dla siebie terapii.

Dzień dobry,

A dlaczego unikając lekarza ?
Pana troska wobec bliskiej osoby jest zrozumiała, tylko to co najlepsze w takiej sytuacji - to właśnie skorzystanie z pomocy lekarzy/terapeutów.

Dopóki będzie Pan chronił bliską osobę przed konfrontacją z rzeczywistością i jej problem będzie zamknięty w 4 ścianach domu, to podtrzymuje Pan mechanizm uzależnienia. To nie zadziała. Uzależnienie to poważna choroba. Proszę rozpocząć leczenie w Poradni Leczenia Uzależnień. Jeśli ta osoba nie chce, może w poradni, ktoś Pana pokieruje co dalej robić. Powodzenia