Jak pomóc osobie chorej na anoreksję?

W jaki sposób osoby z najbliższego otoczenia mogą pomóc chorym na anoreksję?

Dzień dobry,

Najlepiej namawiając na podjęcie leczenia, które w zależności od stanu psychofizycznego osoby będzie różne. Pierwszym krokiem - wizyta u lekarza psychiatry, który zaproponuje odpowiednie postępowanie.
Proszę pamiętać, że choroba sama nie minie i im wcześniej podejmie się leczenie, tym większe szanse na wyleczenie z zaburzeń odżywiania.