Jak pomóc osobie cierpiącej na depresję przez internet?

Witam. Zwracam się do Pana/Pani o pomoc, ponieważ czuję się bezradna z pewnej sytuacji. Otóż, pewien mój dobry znajomy, a przy tym bardzo ważna dla mnie osoba, (nie ukrywajmy, jestem po prostu zaangażowana emocjonalnie w znajomość z nim; darzę go pewnym uczuciem) cierpi na depresję. Nasza znajomość opiera się głównie na kontakcie internetowym, mimo iż znamy się w 'realu'. On często wspomina w naszych rozmowach o swoim stanie, a ja nie wiem, jak mam wtedy reagować. Staram się go pocieszać, dawać sensowne rady... Pragnę mu pomóc, ale nie wiem, w jaki sposób. Dowiedziawszy się o jego chorobie, zaczęłam szukać informacji i porad na temat depresji. Wciąż dowiaduję się czegoś nowego. Wiem, że powinnam nakłonić go do wizyty u psychologa, ale wątpię, że mi się to uda. Zresztą był już u psychologa, a także poddał się na pewien czas leczeniu farmakologicznemu. Nie wykazał chęci jednak uczęszczania na jakąkolwiek terapię. Powody nie są mi znane. Staram się okazywać mu wsparcie, ale nasz elektroniczny kontakt nie daje mi zbyt dużych możliwości. Proszę, poradźcie, jak mogę mu pomóc. Pozdrawiam i z góry dziękuję - P., lat piętnaście.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jan Karol Cichecki

Witam,
Czy możesz zrobić więcej? Rozmawiasz z tą osobą, namawiasz na leczenie. Niejasna jest dla mnie przyczyna niechęci do terapii i może w tej dziedzinie warto byłoby coś jeszcze zdziałać?
Może namówisz Go, by napisał na naszym portalu? (nie musiałby nawet wychodzić z domu..)

Nie wiem jak dobrze znasz tą osobę, ile ma lat. Czy z pewnością wiesz wystarczająco dużo o tej osobie, by jej zaufać?

Pozdrawiam serdecznie