Jak pomóc osobie, która łączy alkohol z lekami?

JAK POMOC MEZOWI KTORY BIERZE SILNE LEKI I PIJE ALKOHOL??Od 31 lat zyje z mezem ,mamy dorastajacych synow ,ja pracuje a on jest na rencie poniewaz spadl z rusztowania przy pracy.Mieszkamy od paru ladnych lat za granica.Maz uzaleznil sie od picia piwa i wina wrecz nalogowo.Mial juz przez to ataki gdzie szybka reanimacja przywracala mu zycie.Przy silnych lekach i popijaniu wina ma agresje.JA jestem wyzywana przez niego,wyganiana z domu,oczywiscie awantury sa w domu nawet przy malych dzieciach

Pozdrawiam
Dr n. med. Antoni Jakubczyk

mezowi niewiele Pani pomoze, jesli on tego nie bedzie chcial..., ale moze Pani pomoc sobie, jak nauczyc sie bronic i jak poprawic swoja jakosc zycia w takiej sytuacji.jesli za granica trudno znalezc terapeute (np.bariera jezykowa), to mozna znalezc kogos w Polsce, kto pracuje tez przez skypa.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza