Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pomóc osobie, która nie śpi?

Moja przyjaciółka trochę załamała się po stracie męża. Prawie cały swój czas spędza w domu, nie pracuje, do tej pory utrzymywał ją mąż. Ostatnio mówi mi o problemach ze snem, że tak naprawdę od dwóch miesięcy nie przespała ani jednej nocy, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy schudła. Martwię się, że to niespanie ją wykończy. Czy powinnam zareagować, czy panikuję i powrót do normalnego trybu spania jest kwestią czasu? Z góry dziękuję za odpowiedź!

KOBIETA ponad rok temu

Co zrobić, gdy sen nie przychodzi?

Nie możesz zasnąć? Przekręcasz się z boku na bok? Obejrzyj filmik i dowiedz się, co robić w takiej sytuacji. Ekspert podpowiada, jak sobie pomóc, kiedy sen nie przychodzi.

Paulina Witek Psycholog, Warszawa
74 poziom zaufania

Witam serdecznie,

W przypadku problemów z bezsennością bardzo ważne jest szybkie podjęcie leczenia, aby uniknąć utrwalenia nawyku niespania. Może to bowiem prowadzić do chronicznej bezsenności, którą trudniej wyleczyć. Dotkliwa sytuacja, w której znalazła się Pani przyjaciółka może być zarówno przyczyną bezsenności jak i depresji, której objawem są m.in. wspomniane zaburzenia snu czy chudnięcie. Problem zdecydowanie wymaga konsultacji lekarskiej.

Mgr psychologii klinicznej, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy