Jak pomóc osobie z zaburzeniami osobowości?

1) jest i chce być aktywna na wielu płaszczyznach (towarzyska, zawodowa,kulturalna) 2 wini mnie za to że ja nie jestem 3 nie potrafi zapanować nad bałaganem w domu i na biurku 4 nie potrafi skupić się nad jedną czynnością 5 ma lęki z dzieciństwa 6 czuje się niedoceniana (uroda,praca) 7 robi częste zakupy i bardzo bardzo przejmuje się swoim wyglądem 8 ma problemy ze skórą paznokciami włosami 44 lata małzeństwo od 23 lat pomocy nie daje sobie rady jarosław

Dzień dobry,

Ogólnie pisząc, dla osób z z.o. najlepsze jest podjęcie psychoterapii, czasem przy wsparciu farmakoterapii. Natomiast nie mam jasności, czy to Pan ma trudność czy też żona.
Dobrym rozwiązaniem było by pójście na konsultacje do terapeuty zajmującego się parami., który już osobiście będzie w stanie określić kierunki leczenia.

Panie Jarosławie,
Długo Pan był dzielny i podejrzewam, że starał się Pan, jak mógł. Przyszedł taki moment, jak Pan pisze, że nie daje sobie Pan rady. Chciałby Pan pomóc żonie i pomoże jej Pan, jak nie będzie Pan jej spraw brał na siebie, tylko wysłucha i spróbuje pokierować żonę do psychologa. Jak nie będzie chciała iść, zachęcam, żeby pójść samemu. Dostanie Pan wsparcie i z terapeutą znajdzie Pan rozwiązanie, jak postępować w opisanej przez Pana sytuacji i jak zadbać o siebie. Bardzo zachęcam- poczuje Pan ulgę i odzyska nadzieję na rozwiązanie kłopotów. Pozdrawiam serdecznie