Jak pomóc partnerce, z którą się rozstałem?

Witam, parę miesięcy temu rozstałem się z partnerką. To ja się wyprowadziłem po kilku latach wspólnego życia. Wiem, że ona cały czas nie radzi sobie z tą sytuacją. Mimo rozstania, cały czas dobrze jej życzę i trzymam za nią kciuki. Uważam, że to bardzo wartościowa osoba. Chciałbym jej pomóc "odnaleźć" się w trudnej sytuacji. Czy i jak mogę to zrobić? Czy mam zerwać kontakt, aby zapomniała, czy może kontakt utrzymać i wspierać ją (bez opcji powrotu do wspólnego życia)?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Każdy jest inny, ma inne potrzeby, inne sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Dla niektórych rozstanie okazuje się zastrzykiem energii, bodźcem do rozwinięcia skrzydeł, dla innych oznacza życiową klęskę i niemożność podniesienia się z kryzysu. Nie znam Pana dziewczyny, dlatego trudno jest mi cokolwiek doradzić. Nie wiem też, na czym miałaby polegać pomoc z Pana strony. Być może warto byłoby się zastanowić, czy i w jaki sposób mógłby Pan pomóc, oraz czy pozostawanie w bliskim kontakcie byłoby pomocą, czy rozdrapywaniem niezabliźnionych jeszcze ran.

Namawiałabym Pana do rozpisania na kartce plusów i minusów każdego rozwiązania oraz do przemyślenia roli, jaką miałby Pan pełnić.

Jeśli Pana była dziewczyna zdradza objawy depresyjne, warto byłoby, aby zachęcił ją Pan do wizyty u psychoterapeuty lub psychiatry. Niestety, na odległość nie mogę więcej pomóc.

Pozdrawiam.