Jak pomóc partnerowi, którego ojciec umiera?

Mój mąż dowiedział się niedawno, że jego ojciec jest nieuleczalnie chory i zostało mu kilka miesięcy życia. Od tamtej pory stał się przygnębiony, nie ma żadnego celu. Najgorsze, że nie chce ze mną o tym rozmawiać, podzielić się ciężarem. Wręcz przeciwnie, oddala się ode mnie i zamyka w sobie. Potrafi być też agresywny słownie, szczególnie kiedy chcę z nim porozmawiać jak się czuje. Odpowiada tylko, że rozmowa w niczym mu nie pomaga i niczego nie zmienia. Aż boję się pomyśleć o najgorszym; boję się, że stracę go wtedy na dobre. Tak bardzo chciałabym mu pomóc.

Ważna byłaby w tej trudnej sytuacji pomoc psychologa, który poznałby całą sytuację i udzielił potrzebnej pomocy, ewentualnie zalecił wizytę u psychiatry