Jak pomóc partnerowi z uzależnieniem od narkotyków?

WITAM.... MOIM MARZENIEM I CELEM JEST W TEJ CHWILI ABY MOJ UKOCHANY PRZESTAL ZARZYWAC NARKOTYKI... BOJE SIE O JEGO ZDROWIE PSYCHICZNE I FIZYCZNE... PROBOWALAM WIELU SPOSOBOW... PROSILAM, PLAKALAM, BLAGALAM.... KOCHAM GO CHCE Z NIM BYC, NIE CHCE ZYC BEZ NIEGO.. CO MAM ROBIC????

Dzień dobry,

Może Pani SAMA skorzystać z konsultacji w Poradni Leczenia Uzależnień (w ramach NFZ), gdzie uzyska Pani stosowną pomoc.

Jeżeli liska Ci osoba ma już problem narkotykowy, skontaktuj się z poradnią leczenia uzależnień. Uzyskasz tam pomoc w zakresie radzenia sobie w tej trudnej sytuacji oraz wskazówki dotyczące zmotywowania tej osoby do leczenia. Skontaktuj się również z pracownikami Telefonu Zaufania 801 199 990, gdzie codziennie w godzinach 16-21 możesz uzyskać pełne informacje na temat nurtujących Cię problemów dotyczących narkomanii. Można zaproponować na początek detoks w Monarze. Detoksykacja narkotykowa oznacza przezwyciężenie objawów abstynencyjnych, jest to tylko pierwszy krok do pokonania narkomanii. Po udanej detoksykacji organizm pacjenta jest czysty, a funkcje fizyczne wracają do normy. Jednak stan psychiczny pacjenta jest wciąż bardzo niestabilny. Po detoksie głód narkotykowy jest szczególnie silny.
Pacjent pragnie odczuwać adrenalinę i euforyczne efekty działania narkotyków, o czym ciągle myśli w tym czasie. Proszę jednak pamiętać, że detoks narkotykowy nie leczy uzależnienia od narkotyków. To tylko pierwszy krok na długiej drodze procesu leczenia uzależnień.Głównym celem wszelkiego rodzaju detoksykacji narkotykowej jest bezpieczna, wygodna eliminacja narkotyków z organizmu i przygotowanie jednostki do dalszej rehabilitacji. Detoksykacja sama w sobie nie ma na celu psychologicznego, społecznego i behawioralnego rozwiązania aspektu uzależnienia. Jeśli wszystkie elementy uzależnienia nie są leczone, bardzo możliwy jest powrót do nałogu. Uważam, że jest to pierwszy krok jaki powinien podjąć Twój znajomy.