Jak pomóc przyjaciółce uzależnionej od leków i alkoholu?

To pytanie zadaje jako przyjaciolka, bardzo bliskiej mi osoby. To zaczęło się w tamtym roku, kiedy zaczęła pracować na Rynku w nowej pracy i poznała nowych ludzi. Wtedy zaczelysmy się od Siebie oddalać.Nie wracała i bardzo długo pracowała, zaczęła uciekać.Jej sytuacja w domu jest trudna. Picie awantury znęcanie i brak wsparcia. Dopiero po 10 miesiącach dowiedziałam się o jej problemach z lekami, innymi substancjami psychotropowymi,jak również piciu. Jak mogę Jej pomóc?

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza