Jak pomóc siostrze po rozstaniu z chłopakiem?

Moja siostra, mająca 16 lat, ostatnio rozstała się z chłopakiem, który miał 20 lat... Zawsze było między nimi dziwnie. On ją w szkole olewał, udawał, że jej nie znał. Kiedy szła koło niego, to potrafił w ogóle się do niej nie odezwać i rozmawiać z koleżanką w jego wieku. Kiedy byli sami, wszystko było OK, wiadomo. Ale jak szli gdzieś na spacer, on specjalnie unikał miejsc, gdzie mogliby być jego STARSI znajomi. Przed jej urodzinami mówił, że musi jej coś dać. Nie dał jej nic. A potem robił z siebie męczennika i udawał, że cierpi, że zapomniał. Mówił, że już coś ma. To było miesiąc temu. Jakoś nic z jego obietnic nie wyszło. Oczywiście nie chodzi o sam prezent, ale o to, że ją olewa. Kiedy mówiła mu, że jest smutna, on odpowiadał: "To ja nie będę przeszkadzać". W ogóle się nią nie interesował. Rozstali się, bo ten samolubny jedynak powiedział, że już ma jej dosyć. Znudziła mu się. Dziewczyna go kocha i nie potrafi sobie z tym rozstaniem poradzić. Co robić? Cały czas, kiedy ze mną jest na osobności płacze, przy ludziach jest uśmiechnięta, ale widzę, że jej się zbiera na płacz. Nie wiem już, co mam jej mówić! Pomóżcie.

ponad rok temu

W tych sytuacjach bardzo ważne jest wsparcie osób bliskich. Jeśli ono nie wystarcza, warto skonsultować się z psychologiem w celu uzyskania profesjonalnej pomocy. Jeżeli objawy przedłużają się, upośledzają prawidłowe funkcjonowanie, konieczna może być wizyta u psychiatry.