Jak pomóc sobie z życiem i szukaniem pomocy?

Witam, mam problem z szukaniem pomocy, przyznawania się do niej. Najbardziej to chciałbym umieć radzić sobie ze wszystkim samemu, ale nie wychodzi mi to. Często wpadam w bierność i utrzymuję status quo, z którego nie wiem jak się wyplątać. Zamiast szukać rozwiązań i możliwości, czuję, że krążę gdzieś w miejscu. Co robić?

Dzień dobry,

Proszę rozważyć konsultacje u psychoterapeuty, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pan uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Dzień dobry, zachęcam pana do konsultacji z psychologiem - psychoterapeutą, podczas kilku spotkań pomoże panu zdiagnozować problem (osobowość) i zaproponuje dalsze kroki postępowania - być może podjęcie psychoterapii. Pozdrawiam.

Witam, jesteśmy istotami społecznymi, a życie w społeczeństwie polega na stałej interakcji: dawaniu i braniu. Prawdopodobnie jednak ma Pan rożne negatywne myśli o sobie zwiazane z potrzebowaliśmy i braniem pomocy. Powinien Pan zgłosić sie do psychoterapeuty i zaufać, ze pomoże to Panu przyjrzec sie co takiego Pana blokuje i pozwoli zobaczyć wyjście z bierności i bezradności. Pozdrawiam