Jak pomóc starszej osobie z duszącym kaszlem?

Mój dziadek od dłuższego czasu ma duszacy kaszel, od jakiegoś czasu bardzo chudnie i jest słabszy. Do tego od 2 tyg ma chrype przez którą ciężko go zrozumieć. Leżał przez kilka dni w szpitalu. W tym czasie robiono mu badania krwi rtg i tomografie. Dziadek ma wycieki w lewym plucu. Podejrzewają nowotwór płuca, przerzutów nie ma, został wypisany i skierowany do onkologa za 3tyg. Ja natomiast boję się że to za długo i boję się też że to może być rak krtani a pod tym kątem go nie badano. Co robić?

Lek. Paweł Szadkowski

Żeby wykluczyć ewentualne zmiany w obrębie krtani można udać się na wizytę do laryngologa. Jeśli Pani dziadek dopiero wyszedł ze szpitala i został pokierowany dalej, sugeruję przestrzegać zaleceń lekarzy prowadzących.