Jak pomóc tacie, który jest alkoholikiem?

Mój ojciec jest alkoholikiem. Pił w sumie od zawsze, miał wszywany esperal 2 razy. Później był na odwyku przez 2 m-ce. Nie pił osiem lat, ale 2 lata temu wykryto u niego nowotwór na nerce; bez przerzutów. Nerkę więc usunięto i nadal nie ma powikłań. Rok po operacji znów zaczął się problem z nadużywaniem. Mam wrażenie, że siedzą w nim "dwie osoby" która chce przestać i która będzie nadal pić. Jak możemy mu jeszcze pomóc ? Mam też pytanie czy poddawanie hipnozie jest kosztowne ? Aga

Witam. Jeżeli pomogło tacie leczenie odwykowe być może i teraz pomoże, z tym, że tata musi wyrazić chęć leczenia. Jeżeli chodzi o hipnozę to wysokość kosztów uzyska Pani u osoby która specjalizuje się tą metodą w Pani okolicy. Pozdrawiam

Alkoholizm to ciężka choroba, często po okresie abstynencji następuje jej nawrót. Ważne by zbadać co leży u podstaw uzależnienia, dlatego tata powinien ponownie podjąć terapię.
Co do kosztów hipnozy to bywają one różne, w zależności od kwalifikacji i doświadczenia terapeuty.

Pozdrawiam serdecznie.