Jak pomóc zasnąć 9-latkowi?

Jak pomóc zasnąć 9 latkowi. Od kilku tygodni ma problemy z zasypianiem i porannym wstawaniem.

Zadbać o spokój, regularny tryb życia , aktywność fizyczną i higiene snu DZIECKA
Może są problemy i stresy w rodzinie, może w szkole, z kolegami czy nauczycielami
Warto porozmawiać z dzieckiem i z nauczycielami...
Zadbać koniecznie o spokojną i przyjazną, pełna akceptacji i ciepła, atmosfere w domu!
Może czytanie książki przed snem....
Jeśli dziecko późno zasypia, to ma też trudności ze wstawaniem ,
Warto ustalić regularne godziny snu, po szkole ruch na powietrzu, spacer, lekcje.
Psycholog może być bardzo pomocny.

Zdecydowanie trzeba spróbować wysondować jaki problem ma dziecko( szkoła,koledzy ,rodzina ?)Przyjrzeć ise czy jest to jedyny niepokojący objaw,przeanalizować zachowanie
syna.
Niewątpliwie nie zalecam podawania środków farmakologicznych.Tu najważniejsza jest próba rozwiązania problemu dziecka.

Przy utrzymującym się problemie warto zasięgnąć porady psychologa,a także udać się do szkoły i porozmawiać z wychowawczynią.

Pozdrawiam ciepło