Jak ponownie zaufać partnerowi?

Jestem z partnerem już 3 lata mamy roczną córkę.Był dla mnie bardzo ważny ale chyba bez wzajemności.Ciągle mnie okłamywał nie liczył się z moimi uczuciami nie pracował nie pomagał mi wiecznie nie było go w domu.Miałam tego dość i zostawiłam go.Nie byliśmy ze sobą 4miesiące ale teraz postanowiłam dac mu ostatnia szansę dla naszej córki.Jest lepiej ale on nadal ma swoje dawne nawyki o które ciągle się kłócimy ja ciągle mam wrażenie że mnie oszukuje tak ciężko jest mi mu znów zaufaćNiewiem co robić

Dzień Dobry Pani,

Z troską o siebie i relację związkową, sugerowałabym rozważenie podjęcia pracy terapeutycznej partnerskiej.

Życzę Pani, żeby się Wam udało,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam serdecznie,

Partner zmienił się od czasu rozstania, jednak pewne nawyki nadal mu towarzyszą. Dla Pani niepokojące jest to, że nie umie mu Pani zaufać. W tym przypadku warto przedyskutować wspólnie podjęcie terapii par/małżeństw.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Dzień dobry.

Po pierwsze zachęcam Panią do zastanowienia się czego Pani potrzebuje i co dla Pani jest ważne - nie tylko dla dziecka, którego potrzeby są dla Pani jako matki najważniejsze.
Ponadto zachęcam do szczerej, nieoceniającej rozmowy z partnerem o swoich uczuciach, potrzebach i sytuacji, która powoduje Pani smutek i inne emocje.
Jeśli zależy Państwu na swoim uczuciu i na budowaniu relacji warto udać się również do psychoterapeuty na psychoterapię par.

Z wyrazami sympatii, życząc odwagi i sukcesów,

Dariusz Pysz - Waberski

Witam,

Przede wszystkim motywacją do "dania drugiej szansy" powinno być Pani dobro nie zaś dobro córki, gdyż to Pani będzie tworzyć relacje partnerską oraz ponosić wszelkie jej radości i koszty.
W przypadku Państwa, radziłabym skorzystanie z terapii par, która pozwoliłabym przełamać niszczące Wasz związek schematy myślenia, nawyki a także zmienić nastawienie względem siebie - ostatecznie przybliżyć do najlepszej decyzji.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek