Jak poprawić kondycję skóry pod oczami?

Witam pomocy!!! Mam 30 lat stosowalam retinol pod oczy przez 2 tygodnie. Skora pod oczami stala sie mocno czerwona ,sucha i mam mnostwo zmarszczek . Teraz mija mija 4 tyg jak natlusczam skora ale wszystko jest bez zmian . Jestem nadal mocni pomarszczona ,co moge jeszcze zrobic?

Jeśli stosowała Pani krem z retinolem codziennie prawdopodobnie doszło do podrażnienia skóry dlatego skóra jest zaczerwieniona i sucha (stąd też odnosi Pani wrażenie, że ma więcej zmarszczek). Okolica oka jest szczególnie wrażliwa więc należy się z nią obchodzić niezwykle delikatnie.

Podczas stosowania produktów z retinolem czy to na twarz czy na okolicę oka należy skórę stopniowo przyzwyczajać i budować tolerancję na ten składnik. Na samym początku najlepiej zacząć od niskich stężeń i aplikować produkt 1-2 razy w tygodniu przez okres miesiąca lub dwóch. Po tym czasie jeśli skóra nie wykazuje jakichkolwiek oznak podrażnienia można zwiększyć częstotliwość stosowania, jednak stopniowo i powoli.

Ważne jest również to jakie Pani produkty dodatkowo stosuje do pielęgnacji skóry. Produkty myjące powinny być delikatne, natomiast kremy powinny wykazywać działanie regenerujące i łagodzące. Aby dobrać odpowiednie produkty powinna się Pani zgłosić na konsultację.

Pozdrawiam Katarzyna Lisicka