Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak poprawić relacje w małżeństwie?

Sama nie wiem do jakiego lekarza powinnam lub powinnismy isc. Problem lezy we mnie. Mimo ze moj maz raz w miesiacu jest w domu na 2dni to nawet wtedy nie mam ochoty na sex ani rzadna bliskosc,malo rozmawiamy nawet o problemach. Oddalilismy sie od siebie gdy ja nie moglam zajsc w ciaze(problem byl u mnie) a gdy na swiat przyszla corka to jestesmy sobie obcymi ludzmi... martwie sie o moje malzensrtwo. A sama czuje sie bezsilna czesto placze i trace chec do zycis;(
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Zespoły otępienne a depresja

W przypadku chorzeń otępiennych, np. alzheimerem, nasilenie objawów może wystąpić na skutek depresji. O zależności między zespołami otępiennymi a depresją wypowiada się psychiatra Agnieszka Jamroży.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć psychoterapeutę, który zajmuje się terapią małżeńską / pary i podjąć się wspólnej terapii. Jeżeli stwierdzi, że Pani potrzebuje również terapii indywidualnej, to zostanie Pani o tym poinformowana.

0

Witam,
nigdy nie jest tak, że problem tkwi w jednej osobie. Są Państwo w relacji i to co się w niej dzieje wpływa także na sferę seksualną. Korzystne byłoby podjęcie psychoterapii dla par, jednak z uwagi na to, że mąż nie wraca często, może to być niemożliwe. Może Pani skorzystać z psychoterapii indywidualnej, podczas której będzie miała Pani okazję przyjrzeć się swoim uczuciom.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl

0

Najwłaściwszym rozwiązaniem w Pani sytuacji byłoby podjęcie psychoterapii w Pani miejscu zamieszkania u psychologa, psychoterapeuty. Niestety konsultacja przez Internet nie wiele tutaj pomoże. Drugim specjalistą, który mógłby Pani pomóc jest seksuolog.

Życzę wszystkiego dobrego!

Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Psycholog, psychoterapeutka, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy