Jak poprawić relacje z kobietami?

Witam. Długo szukałem miłości.Zawiodłem się na kobietach.Te poznane w internecie,okazywały się mężatkami,miały partnerów,były wyrafinowane,brakowało im kultury.Na niewielu osobach mogłem polegać.Podobnie na imprezach.Zauważyłem,że ludzie na ogół nie zagadują się na przykład w sklepie,ja raz spróbowałem,ale dziewczyna miała kogoś.Z powodu moich doświadczeń mam pewien obraz kobiet i trudno mi zaufać. Ludzie są bardzo fałszywi i zamknięci.Czasem się zastanawiam jak przebić ten mur.Proszę o poradę.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Mgr Anna Bal Psycholog, Gdańsk

To przykre, że ma Pan takie doświadczenia. Jednocześnie wydaje mi się, że mimo że pisze Pan o trudnościach w relacjach z kobietami, dobrze byłoby szerzej zając się problemem zaufania do ludzi. Ważne też jest, w jaki sposób Pan wchodzi w te relacje , buduje je, co wnosi ze swojej strony, na co Pan reaguje nieufnością, co Pan nazywa wyrafinowaniem, czy brakiem kultury.. W takiej sytuacji warto skontaktować się z psychoterapeutą, może w Pana sytuacji lepiej, jeśli będzie to kobieta, gdzie w żywym kontakcie będzie możliwe przyjrzenie się sposobowi, w jaki buduje Pan relacje, będzie też możliwe omawianie trudności, które na bieżąco pojawią się w relacji terapeutycznej, co może Pan przełożyć na swoje życie i poprawić relacje z kobietami w ogóle.

Witam. Myślę, że radą jaka przychodzi mi do głowy może być, żeby się nie poddawać, nie zrażać i próbować, aż wreszcie napotka Pan być może kogoś pokrewnego sobie. To, że Pan spróbował w sklepie czy gdzieś indziej nie znaczy, że te metody są złe. Akurat tak Pan trafił. No chyba, że czuje Pan, że jest w tym jeszcze coś głębszego, to wtedy warto z psychoterapeutą się bliżej przyglądać o co chodzi, że nie może Pan znaleźć odpowiednije dla siebie osoby.
Magdalena Brabec

Dużo trudnych doświadczeń za Tobą. Może poszukaj w pamięci koleżanek ze szkół, osiedla. Pomyśl -może któraś ma fajną koleżankę? Czasami obok nas jest ktoś, kogo nie dostrzegamy. Życzę powodzenia.