Jak poradzić sobie samemu z nerwicą lękową?

Witam. Mam 21 lat i jakiś czas temu zdiagnozowano u mnie nerwicę lękową. Biorę tabletki które faktycznie mi pomagają ale chciałabym jeszcze korzystać z wizyt u psychologa. Mam dużo lęków z którymi staram się sobie radzić sama i zwalczać je w sobie ale z jednym nie potrafię - jestem okropnie nawet można powiedzieć chorobliwie zazdrosna o swojego partnera. Cały czas wymyślam sobie że on chce mnie zdradzić mimo że nie daje mi podstaw do takiego myślenia. Czy to może mieć związek z moja chorobą?

Witam

Taka zazdrość może mieć związek z nerwicą, ponieważ u jej podłoża może tkwić lęk. Jak najbardziej polecam wizytę u psychologa. Same leki w przypadku nerwicy to za mało. Praca z psychologiem pomoże Pani obniżyć poziom odczuwanego lęku, a przez to poprawić samopoczucie i relacje społeczne oraz wzmocnić siebie w jeszcze bardziej skutecznym radzeniu sobie..

Z pozdrowieniami
Katarzyna Binder