Jak poradzić sobie z bardzo spowolnionym metabolizmem i jak dalej schudnąć?

Witam, mam 19 lat i ważę 76 kg przy wzroście 170 cm, nie wiem, co mam robić, ponieważ tyję z dnia na dzień. Mam bardzo spowolniony metabolizm, gdyż ok. 2 lata temu stosowałam dietę, którą ułożyłam sobie sama, a więc mniej więcej jadłam wtedy ok. 1000-1100 kcal, jeździłam na rowerze stacjonarnym ok. 50 min. Moje menu wyglądało tak: śniadanie I - 2 kanapki z chleba razowego z wędliną i jakimś warzywem bez masła; II śniadanie - jabłko/ jogurt; III śniadanie (byłam w szkole i nie mogłam zjeść obiadu) - kanapka podobna jak na śniadanie; obiad - zupa tradycyjna ze śmietaną, zasmażką/kotlet jak był w panierce, to ją ściągałam, do tego warzywa/warzywa z jajkiem/kasza gryczana, itd.; kolacja - serek wiejski z warzywami/jogurt/kanapka. Posiłki jadłam co ok. 3 godz. Zero słodyczy, napoi gazowanych, słodzonych, odstawiłam słodzenie herbaty, piłam wodę niegazowaną - 1,5 l dziennie, do tego czerwona herbata. Schudłam w ciągu 4 miesięcy 13 kg. Lecz po woli to wróciło, tzn. w ciągu tych dwóch lat chudłam 1 kg, tyłam zaraz 2 kg. Jakiś miesiąc temu stosowałam przez tydzień dietę Dukana, lecz po tygodniu przeczytałam w internecie, jakie mogą być skutki stosowania tej diety i zrezygnowałam z niej, bo zdrowie jest ważniejsze. W ciągu tygodnia schudłam 3,5 kg lecz także te kg wróciły:( Uwielbiam słodycze, ale od ok 2 tyg. ograniczyłam je i może zjadłam 1 batona, jeździłam na rowerze stacjonarnym co drugi dzień po 50 min. + 4 km na piechotę do szkoły (codziennie), menu podobne do diety sprzed dwóch lat i przytyłam 1 kg. Mam napady głodu i wtedy pochłaniam co mi pod rękę podejdzie, lubię zjeść tak, żeby się najeść, bo jak jem 5 posiłków, to czuję, że tylko podrażniam sobie żołądek i chcę jeszcze więcej jeść. W rodzinie nie występuje otyłość. Nie robiłam żadnych badań lekarskich, ale raczej winny za moją nadwagę jest spowolniony metabolizm. Nie choruję na żadne choroby. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc:) Nie wiem, co mam już robić. Ewelcia0162
19 LAT ponad rok temu

Witam,
jeśli tyjesz bez wyraźnej przyczyny, kontrola lekarska by nie zaszkodziła.
Zajrzyj na:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-przyspieszyc-metabolizm-prezentacja-edukacyjna
http://portal.abczdrowie.pl/przemiana-materii-a-odchudzanie
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/jak-przyspieszyc-metabolizm
Myślę, iż w dużej mierze do rozregulowania metabolizmu doprowadzić mogły stosowane diety.
W podnoszeniu tempa przemiany materii bardzo pomocne są systematycznie podejmowane ćwiczenia.
Jeśli do normalnego funkcjonowania potrzebujesz bardzo silnego uczucia sytości, możesz stosować np. mrożonki warzywne. Ugotowanie takich warzyw zajmuje 5 minut, a przygotowane na wywarze smakują wyśmienicie. Dodatkowo są bardzo niskokaloryczne. Warte uwagi są także świeże warzywa lub te w formie sałatki/surówki.
Pozdrawiam