Jak poradzić sobie z biegunką?

Stres i biegunka Dzień dobry, mam pewnego rodzaju problem. Jakiś czas temu (ok. 2 lat) miałam przypadek że na pewnej imprezie w mało komfortowej atmosferze dostałam rozwolnienia, wszystko było dobrze a nagle poczułam bulgotanie w brzuchu i szybko musiałam biec do ubikacji. Jakiś czas po tym zdarzeniu siedząc sobie normalnie w mieszkaniu i rozmawiając z koleżanka miałam to samo, dosłownie chwila i musiałam być w ubikacji, ale wtedy byłam w trakcie okresu wiec może skurcze macicy wywołały skurcze jelit, no nie wiem. Mój obecny problem polega na tym, że jeśli wiem, że mogę mieć stresującą sytuację to od razu boje się że odbije się to na moim żołądku więc bardziej się stresuje tym żeby nie dostać biegunki niż tej sytuacji która może być dla mnie stresująca. np boje się wizyt u dentysty, i nie dlatego że może coś boleć np przy wierceniu tylko że przez godzinę będę "unieruchomiona" i jak mnie złapie biegunka to nie mam jak pójść do ubikacji. W najbliższą sobotę mam ślub przyjaciółki na którym jestem świadkiem i już się stresuję czy żołądek ni spłata mi figla. Od wczoraj (poniedziałek) myślę już tylko o tym. Od momentu sesji u Panny Młodej, ślub w kościele, do obiadu muszę być cały czas dyspozycyjna i to mnie przeraża, nie boję się niczego innego, tylko tego że nie mam dostępu do ubikacji, nie mogę przecież w trakcie ślubu wyjść sobie z kościoła tak po prostu. Stąd moje pytanie co mogę zrobić aby nie dopuścić do biegunki? Bo nawet jestem w stanie opanować stres ale w tyle głowy mi siedzi - A CO JEŚLI BĘDĘ MUSIAŁA DO UBIKACJI I NIE ZDĄŻĘ? więc priorytetem dla mnie jest zapobiec biegunce a nie zmniejszyć stres. Czy bezpiecznie będzie jeśli wezmę np pół tabletki LAREMIDU ? czy w razi czego zatrzyma mi to biegunkę a jednocześnie nie zaszkodzi jelitom ze względu na to, że wezmę lek przed wystąpieniem objawów ? Jak inaczej mogę jeszcze powstrzymać jelita przed zbyt częstymi skurczami? W razie jakich rozwiązań, które mogą mi pomóc na biegunkę definitywnie nie mogę spożywać alkoholu po ich zastosowaniu ? Dodam, ze zależy mi na rozwiązaniu głównie na ślubie, jeśli coś mnie popadnie w trakcie wesela, to już trudno

Laremid w dawce nie przekraczającej zalecanej nie zaszkodzi. Jednak uważam, że priorytetem powinno być zdiagnozowanie przyczyny tak intensywnych biegunek - zakładam, że to nie tylko stres, skoro przydarzyło się podczas rozmowy z koleżanką w mieszkaniu. Oprócz doraźnych środków jak Leremid proponuję wizytę u lekarza POZ, a w razie potrzeby u gastrologa. Pozdrawiam.