Jak poradzić sobie z bólem brzucha u osoby po operacji przepukliny?

Jakiś czas temu a konkretnie 9.08.2017 roku byłem operowany . Operacja przepukliny pępkowej był to zabieg bardzo skomplikowany operacja trwała powyżej 7godzin. Po operacji zaczeły się komplikacje. Po okresie niby leczenia wylądowałem dwa razy w szpitalu gdzie zrobiono mi wszystkie badania rosrzerzone włącznie z tomografią jamy brzusznej gdzie stwierdzona została diagnoza guz ropien po operacyjny w okolicy operowanej pępkowej. Na dzień dzisiejszy miałem robione badanie Usg jamy brzusznej (046) gdzie rozpoznano cytuje wynik badania usg ("""w okolicy operowanego miejsca ok.2,8cm. Pod powierzchnią skóry widoczne są dwie przestrzenie płynowe ,większe o wym.2x1,2cm oraz zmiany poperacyjne. R.Podejrzenie nawrotu przepukliny okołopepkowej. Przez okres 7miesięcy lekarze faszerowali mnie antybitykami zamiast zapowiedź infekcją a wystarczyło zrobić wymaz z miejca operowanego czyli z srodka brzuch.i wykluczyć co za rodzaj ropnia jest.ze zadne antybiotyki nie zwalczyły stanu ropno bakteryjno zapalnego Mialem planowe dwie operacje w szpitalu wojskowym. Na oddziale laryngologi i dwie przepukliny pachwinowe. Z tego powodu te wszystkie operacje zostały wstrzymane. Pracuje ciężko bo duzo dzwigam w ciągu swojej 8-godzinnej pracy mam do przezucenia przygotowania towaru do 15ton dzinnie. Co w takiej sutuacji musze zrobic . Stan zdrowia się pogorszył caly czas mnie brzuch boli mam problemy z zalatwianiem Jakie badania powinienem miec zrobine czy to trzeba ponownie zopoerować . Najgorsze jest to ze z prawej strony mocno się powiększyła przepuklina w prawej pachwinie. Co mam robić

Lek. Paweł Szadkowski

W tym miejscu nie można panu doradzić nic oprócz udania się do chirurga ogólnego, który oceni pana stan kliniczny oraz pełną historię choroby (proszę koniecznie wziąć ze sobą wszystkie karty wypisowe ze szpitali oraz możliwie najwięcej dokumentacji medycznej, która dostarczy informacji o dotychczas stosowanym leczeniu), a następnie powinien móc określić dalsze postępowanie diagnostyczno-lecznicze.